KLİMA SANTRALLERİ  ÇELİK [uzmanlık-tecrübe-sorumluluk]
Tüm Projelerinizde...
 
HÜCRE YAPISI

Hücrelerin karkası, boyutlarına göre özel olarak şekillendirilmiş, dış hava şartlarına ve darbeye dayanıklı özel alaşımlı alüminyum çekme profillerden imal edilmektedir. Köşe elemanı olarak alüminyum veya plastik döküm üç köşe takozlar kullanılmaktadır. Gövdeyi oluşturan paneller 25mm/40mm kalınlığında, yüksek ısı ve ses izolasyonuna sahip çift kat galvanizli sac ve arası cam yünü veya poliüretan dolguludur. Dış cidar sacı, fırın boyalı veya PVC kaplı boyalı sacdır.

 

 

Birleştirme yerlerinde hava sızdırmazlığı sağlamak için yumuşak kauçuk conta kullanılır. Klima Santrallerinin en büyük özelliği hücrelerin montaj mahalline uygun bir şekilde boyutlandırılmasıdır. Dizayn şeklinde aerodinamik ve verim ön plandadır.

Santral hücreleri istenildiği takdirde kolaylıkla sökülüp takılabilir. Hücre içleri tamamıyla düzgün yüzeylerden oluşmuştur. Özel olarak şekillendirilmiş, dış hava şartlarına ve darbeye dayanıklı özel alaşımlı alüminyum çekme profillerden imal edilmektedir. Köşe elemanı olarak alüminyum veya plastik döküm üç köşe takozlar kullanılmaktadır. Gövdeyi oluşturan paneller 25mm/40mm kalınlığında yüksek ısı ve ses izolasyonuna sahip çift kat galvanizli sac ve arası cam yünü veya poliüretan dolguludur. Dış cidar sacı fırın boyalı veya PVC kaplı boyalı sacdır.

VANTİLATÖR ve ASPİRATÖR HÜCRESİ

Fanlar statik ve dinamik balansları alınmış, galvaniz çelik sacdan mamuldür. Fan tipleri çift emişli radyal öne veya geriye eğik seyrek-sık kanatlı NICOTRA markadır. Fan seçimleri hava debisi-basınç-verim eğrilerine göre minimum enerji tüketimi ve ses seviyesi, maksimum verim elde edilecek şekilde bilgisayar destekli fan seçim programları ile yapılmaktadır. Fan  yataklama sistemi kapalı tipte ve bakım gerektirmeyecek şekilde dizayn edilmiştir.

 

  Fan ve motor devirleri birbirine uyumlu seçilip, bağlantıları kayış ve kasnak düzeneği ile yapılmıştır. Fan ve motor grubu, gerdirme ayarı yapılacak şekilde bir kaide üzerine toplanarak, lastik titreşim elemanları ile ana gövde iskeletine bağlanmıştır. Kasnaklar sıkma bilezikli olup kolaylıkla sökülüp, takılır ve değiştirilebilir şekildedir.


Elektrik motorları IP 54 - 380V ve 50Hz' dır ve motor gücü fan mil gücünün % 20 fazlası ile seçilmiştir. Fanın hücreye bağlantısı fleksibıl branda ile yapılarak titreşimin hücre ve kanala iletilmesi engellenmiştir.

 

KARIŞIM ve FİLTRE HÜCRESİ

Hava damperleri ve EU3 tip zigzag kaset filtreleri ihtiva eder. Damperler alüminyum çekme profilden mamul aerodinamik zıt kanat dönüşlü olup her iki taraftan yataklanmıştır. Kanat tahriki plastik dişliler vasıtası ile el veya motorlu vana ile yapılır. Filtreler kasetli tipte olup, kızaklar üzerine monte edilerek kolaylıkla sökülüp takılabilmesi sağlanmıştır. 

 

SOĞUTMA ve ISITMA SERPANTİN HÜCRESİ

 

Hücre içinde kullanılan bataryalar sistemdeki akışkan cinsine göre; bakır boru/alüminyum kanat veya çelik boru/çelik kanattan imal edilirler. Bataryalar hücre içine kızaklar yardımıyla monte edilirler. Soğutma bataryalarının altına yoğuşan suyun toplanması için tava ve hava hızının yüksek olduğu durumlarda damla tutucu da konur.

NEMLENDİRME HÜCRESİ

While the air is passing into the handling units in the result of washing with broken water that is provided to bring what the values of moistures are desired. The water is in the unleak pool under the cell, that is send to the spray nozzles by the help of a pump and is provided to broken into pieces. There is a seperator on the part of it is air entrance and there is a eliminator ( drop conservative ) on the part of it is exit.

 

SUSTURUCU HÜCRE

 

Kullanım amacına göre santral giriş yada çıkışında kullanılabilirler. Susturucu hücreler yüksek ses tutma özelliğine sahip galvaniz kaset paneller üzerine cam yünü veya perfore galvaniz sac içine cam yünü uygulaması şeklinde olur. Boyutları ses yutma değerlerine göre ölçülendirilir.

TORBA FİLTRE HÜCRESİ

 

Filtre ölçüleri standart boyutlarda olup % 95-99 toz tutma kapasitesine sahiptir. Filtreler kızaklı ve özel kasetlidir.

 

ÖZEL KLİMA SANTRALLERİ
1. Isı geri kazanım hücreli klima santralleri
2. Expension ( gazlı ) bataryalı klima santralleri
3. Dik tip klima santralleri
4. Hijyenik klima santralleri

 

 
Havalandırma Sistemleri, Kanallar, Baca Sistemleri, Projelendirme, İmalat, Montaj, Bakım, Klima Santralleri, Aspiratör Tercihleri, Yerinde Keşif, Fiyatlandırma, Fabrikalar, Sanayi Tesisleri, Ofisler, Restoranlar, Villalar, İş Merkezleri, Binalar, ...
    Bir Telefon Kadar Yakınız!            Devamı 
      Hakkımızda